O NÁS - Mažoretky Charlie Hradec nad Moravicí

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

O NÁS


MAŽORETKY CHARLIE


Mažoretky Charlie působí v Hradci nad Moravicí od 17. 5. 2010, kdy je realizační tým zaregistroval jako „Občanské sdružení Mažoretky Hradec nad Moravicí“ u Ministerstva vnitra ČR,
pod sp. zn. VS/1-1/79996/10-R a vznikly transformací z původních mažoretek, které v Hradci nad Moravicí působily do té doby.
V průběhu činnosti děvčata vymyslela pro skupinu pěkný název: Charlie.
Jsme registrováni pod asociací IFMS (International Federation Majorettes Sport), dříve IMA.

Zakladatelé občanského sdružení mažoretky Charlie jsou pan Tomáš Hoza, který je zároveň předsedou občanského sdružení, dále paní Mirka Vincurková a paní Denisa Pavelková.
Realizační tým mažoretek tvoří zakladatelé sdružení spolu s členy sdružení, kterými jsou paní Hana Hozová, hlavní trenérka paní Marcela Tesařová a trenérky Lucie Bernhauerová a Sylvie Kociánová, která je zároveň v týmu seniorek.
V roce 2010 jsme začínali se čtyřmi děvčaty, které soutěžily v kategorii juniorky. Za dobu našeho působení se k nám postupně hlásila další děvčata a v současnosti máme základu 41 děvčat.  
Kategorie jsou rozděleny dle věku: Minikadetky 3 - 6 let, Kadetky 7- 11 let, Juniorky 12 - 14 let
a Seniorky 15 - 26 let.
Naše mažoretky se pravidelně účastní celorepublikových soutěží nepostupových a v rámci MČR v mažoretkovém sportu postupových soutěží. Od našeho vzniku jsme absolvovali každý ročník MČR, také jsme se snažili o  návrat MČR do našeho města, což se nám podařilo v roce 2013 a již jsme pořádali dva ročníky kvalifikačního kola MČR.
Věříme, že i v dalších letech budeme mít možnost se řadit mezi sdružení pořádající MČR.
V roce 2012 proběhlo první kolo nepostupové soutěže Hradecká hůlka, která má již každoroční tradici. Za náš největší úspěch považujeme účast na MS, kde jsme se již dvakrát kvalifikovali díky vynikajícím výsledkům v rámci MČR. Soutěž se koná každoročně v Praze. Rok 2014 byl velmi úspěšný, naše děvčata jsou dvojnásobné vicemistryně světa za rok 2014, v kategorii senior a junior. Všechna naše umístění najdete na našich webových stránkách v odkaze „Úspěchy“.
Trénujeme od září do června, po celý školní rok, pravidelně třikrát týdně v tělocvičnách při ZŠ Hradec nad Moravicí. Mimo soutěže se účastníme mnoha vystoupení a na konci každé sezóny pořádáme pro rodiče, prarodiče a ostatní příznivce našich mažoretek Gala vystoupení.


Tomáš Hoza, předseda o. s. a kolektiv. 
TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky