rok 2015 aktuality - Mažoretky Charlie Hradec nad Moravicí

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

rok 2015 aktuality

MISTROVSTVÍ SVĚTA PRAHA 2015

Poslední srpnový týden se konalo v Praze mistrovství Světa v mažoretkovém sportu. Třetí ročník MS probíhal ve dnech od 26. 9. 29. 9. 2015 v Aréně Sparta v Praze. Naše děvčata po úspěšném umístění na ME, přidala úspěch i na MS. Bojovala ve všech kategoriích (kadet, junior a senior) ve formacích sólo, duo, mini, mix. Všechna úžasná umístění najdete v odkaze ÚSPĚCHY a fotografie v záložce lt FOTOGALERIE.
Po celou dobu konání MS jsme byli v neustálém napětí, zda děvčata uspějí na těch nejpřednějších pozicích a obhájí loňský titul. Napětí, nervozita a přání velkého štěstí našim děvčatům, přineslo velikou radost a to hlavně poslední den MS. Naše děvčata, ve veliké konkurenci a v účasti 11 států, se mohou pyšnit titulem DRUHÉ VICEMISTRYNĚ SVĚTA s formací MINI MIX a to hned 2x. Kadetky ve složení (Karolína Dubná, Lucie Gebauerová, Adéla Binarová a Andrea Ladnerová), které v loňském roce byly čtvrté, obsadily třetí místo a vybojovaly si titul druhé vicemistryně světa. Juniorky bojovaly, co jim síly stačily a jejich úspěch byl stvrzen ve veliké konkurenci, nádherným pátým místem. Ve složení (Barbora Barešová, Sabina Lukšíčková, Sabina Richtárová, Veronika Waleczková, Karin Hermanová a Kristýna Klímková), si juniorky k titulu druhé vicemistryně Evropy, přidaly toto krásné umístění na Světě.
Seniorky
, které obhájily loňský titul na MS a mohou se pyšnit titulem druhé vicemistryně světa pro rok 2015, ve složení (Sylvie Kociánová, Sára Raabová, Karolína Vincurková, Barbora Hozová, Kateřina Pavelková a Kateřina Uvírová), udělaly tečku za úspěšnou sezónou.
Všem mažoretkám Charlie z celého srdce děkujeme za jejich píli a vytrvalost v dlouhé sezóně 2015. Rodičům za ochotu a pomoc při účasti na všech soutěžích a hlavně trenérkám Marcele Tesařové a Sylvě Kociánové, za skvělou přípravu a mnoho tréninkových hodin strávených s děvčaty. Poděkování také patří našim sponzorům a bezesporu realizačnímu týmu, bez kterého by to nešlo.


Všem našim děvčatům, přejeme hodně sil a sportovní štěstí v sezóně 2016, realizační tým o. s. Mažoretky Charlie.


MISTROVSTVÍ EVROPY V POLSKU


Červnový víkend 27. 28. 6. 2015, se konalo ve městě KĘDZIERZYN KOŹLE v Polsku, 10. ME - European CHAMPIONSHIP MAJORETTES SPORT. Všichni jsme věřili, že nás úspěch nemine, ale že si dovezeme třikrát titul první vicemistryně Evropy, jeden titul druhé vicemistryně Evropy a TITUL MISTRYNĚ EVROPY, který vybojovala naše seniorka a trenérka Sylva Kociánová, tak to nikdo opravdu nečekal. Na ME postoupila naše děvčata přímo z finále MČR a některé se nominovaly z memoriálu Jiřího Necida. Naše úspěchy najdete v odkaze  ÚSPĚCHY  a fotografie si můžete taktéž prohlédnout v záložce  FOTOGALERIE.
Jména našich úspěšných KADETEK (Karolína Dubná, Lucie Gebauerová, Adéla Binarová a Andrea Ladnerová), JUNIOREK (Barbora Barešová, Sabina Lukšíčková, Sabina Richtárová, Veronika Waleczková, Karin Hermanová a Kristýna Klímková) a SENIOREK (Sylvie Kociánová, Sára Raabová, Karolína Vincurková, Barbora Hozová, Kateřina Pavelková a Kateřina Uvírová).
Díky úspěchu na ME, si děvčata zajistila postup na MS, které se koná poslední srpnový týden v Praze. Už se těšíme a věříme, že se naše celoroční píle, vytrvalost a hodiny tréninku se nám zúročí.
Všem našim děvčatům, přejeme hodně sil a sportovní štěstí. T. Hoza a celý realizační tým.MEMORIÁL JIŘÍHO NECIDA
HRANICE 2015

Z ukončeného MČR některá děvčata postoupila na Memoriál Jiřího Necida, který se konal 13. 6. 2015 v Hranicích. Jak se děvčata umístila, si přečtěte v sekci ÚSPĚCHY. Ti nejúspěšnější, si vybojovaly postup na ME, které se koná v Polsku 27. 28. 6. 2015, ve městě KĘDZIERZYN KOŹLE, je to již X European CHAMPIONSHIP MAJORETTES SPORT. Na ME také postoupily děvčata přímo z finále MČR. Všem našim postupujícím děvčatům, přejeme hodně sil a štěstí. Fotografie z memoriálu najdete v odkaze  FOTOGALERIE.
Tomáš Hoza, předseda o. s. mažoretky CharlieGALAODPOLEDNE 2015


18. června proběhl pátý ročník Gala představení pro rodiče, babičky, dědečky a všechny příznivce mažoretek Charlie z Hradce nad Moravicí. Děvčata předvedla všechny sestavy letošní mažoretkové sezóny. Přivítali jsme hosty, děvčata z TJ SOKOL Opava, pod vedením paní Hanky Friedlové, které všem předvedly gymnastické sestavy. Ke konci odpoledne, jsme děvčatům za letošní úspěšnou sezónu poděkovali a předali ocenění. Slova díků zazněla také směrem k rodičům, kteří nás po celou dobu podporovali a těm, kteří nám vždy ochotně pomáhali při pořádání kvalifikačního kola MČR a nepostupové soutěže Hradecká hůlka. Bez této podpory bychom stěží tyto akce pořádali.
Všem členům sdružení, mažoretkám a zvláště pak trenérkám
Marcele Tesařové a Sylvii Kociánové patří velký dík, za celoroční obětavou práci a čas, který věnují k přípravě našich mažoretek na MČR, ME, MS a veškeré nepostupové soutěže.
S díky T. Hoza, předseda o. s. mažoretky CharlieMISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V MAŽORETKOVÉM SPORTU 2015


Poslední květnový víkend ukončil MČR v mažoretkovém sporu 2015. Ve finále MČR mezi sebou soutěží nejlepší mažoretky a týmy z celé České republiky. Finálová kola skupin „A“ a „B“ probíhaly v průběhu května ve 3 městech ČR. Celou sezónu se naše děvčata připravovala na všechna kola MČR, jejich poctivá a usilovná příprava se odrazila v postupu až do finále s výbornými výsledky.
Víkend 16. a 17. května proběhlo finálové kolo „B“ skupin ve Valticích, soutěžilo se s náčiním baton a pompom, zde se můžeme pyšnit titulem 1. vicemistryně České republiky v kategorii senior
duo trio s náčiním pompom (Kája Vincurková, Sára Raabová), dále pak titulem 2 vicemistryně České republiky v kategorii junior duo trio s náčiním baton (Sabina Richtárová, Sabina Lukšíčková).
V sobotu 23. května, bylo finálové kolo „A“ skupin s formací Mini Mix v Náchodě, ve velké konkurenci naše děvčata získala 2x titul
Druhé vicemistryně České republiky v podání KADETEK (Karolína Dubná, Lucie Gebauerová, Adéla Binarová a Andrea Ladnerová) a SENIOREK (Sylvie Kociánová, Sára Raabová, Karolína Vincurková, Barbora Hozová, Kateřina Pavelková a Kateřina Uvírová). Páté místo obsadily JUNIORKY (Barbora Barešová, Sabina Lukšíčková, Sabina Richtárová, Veronika Waleczková, Karin Hermanová a Kristýna Klímková), všechny kategorie s formací Mini Mix se nominovaly na MISTROVSTVÍ SVĚTA, které se koná, poslední víkend v srpnu 2015 v Praze.
Poslední květnovou neděli jsme ukončili náročnou sezónu MČR 2015. Finálové kolo „A“ skupin s náčiním baton, které se konalo v Karviné 30 a 31. května ukončilo celé klání MČR. Víkend byl náročný pro všechny, ale hlavně pro děvčata. Jak se naše děvčata postupně umístila ve všech finálových kolech, si můžete přečíst na našich stránkách http://www.mazoretky-charlie.cz/  v odkaze ÚSPĚCHY nahlédněte také do naší lt FOTOGALERIE
Všem našim mažoretkám Charlie blahopřejeme k úspěšné sezóně a děkujeme za úžasné sportovní zážitky.
Děkujeme také trenérkám Marcele Tesařové a Sylvě Kociánové, díky kterým jsou naše mažoretky od těch nejmenších až po nejstarší, tak úspěšné. Pro nás, jsou naše Charlie ty nejlepší, i když umístění nebylo vždy na předních místech. Můžeme být právem pyšní a hrdí na to, jak reprezentují nejen samy sebe, ale také naše město Hradec nad Moravicí. Poděkování taktéž patří celému občanskému sdružení a rodičům, kteří nás po celou sezónu podporovali.
Nic méně mistrovstvím ČR to nekončí, postupujeme na MS v Praze, ME v Polsku a Memoriál Jiřího Necida v Hranicích. Pro rodiče, babičky, dědečky a ostatní fanoušky mažoretkového sportu budeme pořádat opět Gala odpoledne a to 18. června 2015 v hale ZS Hradec nad Moravicí, takže všichni jste srdečně vítání.

T. Hoza, předseda o. s.Opava semifinále MČR 3. května 2015


První květnovou neděli jsme opět trávili soutěžně, tentokráte účastní v semifinálovém kole MČR v Opavě. Od ranních hodin až do pozdního večera jsme soutěžili ve všech kategoriích skupin A i B. Jak se výborně děvčata umístila, si opět přečtete v záložce  ÚSPĚCHY. A nechybí ani fotografie, které dokumentují celý den soutěže, podívejte se na naší  FOTOGALERII. No a co naše sportovkyně čeká dále? Netrpělivě budeme čekat na postupy do finálových kol, bude-li bodové hodnocení dostatečně vysoké, postoupíme do finálového kola, které se bude konat dle rozdělení skupin. Finále B skupin se koná ve Valticích, finále A skupin baton v Karviné a finále A skupin pompom a mix v Náchodě. Za o.s. děkujeme našim děvčatům za úžasné výsledky a věříme, že soutěžní štěstěna nás neopustí a do všech finálových kol postoupíme.

T. HozaDolní Benešov kvalifikace 18. dubna 2015


Poslední kvalifikační kolo MČR proběhlo v Dolním Benešově tuto sobotu, kde jsme bojovali s formacemi Mini Mix a duo baton, duo pompom a sólo pompom. Dnes již můžeme říci, že jsme se probojovali úspěšně se všemi kategoriemi do semifinálového kola, které bude probíhat ve 4 městech ČR. My s našimi děvčaty pojedeme bojovat do Opavy. Semifinále proběhne ve víceúčelové hale v neděli 3. května, tak držíme všem mažoretkám Charlie pěstičky, aby jsme taktéž postoupili do konečného finále MČR. Jak se naše děvčata umístila v poslední kvalifikaci si můžete prohlédnout v sekci  úspěchy a navštivte také náš odkaz  fotogalerie.


T. Hoza


Moravská Nová Ves kvalifikace 11. dubna 2015


Krásnou slunečnou sobotu jsme byli soutěžit s duem Kája a Sára v Moravské Nové Vsi. Sluníčko nám přineslo štěstí a děvčata si vybojovala stříbro. Děkujeme a blahopřejeme k úspěchu. Nyní nás čeká ještě kvalifikační kolo s Mini Mix a pompom v Dolním Benešově. A věříme, že náš úspěch bude velký a budeme se všichni  těšit na semifinále, které proběhne v Opavě.


T. Hoza


MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V MAŽORETKOVÉM SPORTU - KVALIFIKAČNÍ KOLO 201529. 03. 2015 proběhlo v hotelu Belaria v Hradci nad Moravicí, 3. kvalifikační kolo 21. ročníku Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu, pod záštitou IFMS. Naše sdružení mažoretky Charlie, spolu s rodiči, bylo již po třetí organizátory tohoto kvalifikačního kola.
Na spolupráci se také podílelo město Hradec nad Moravicí, SDH Hradec, hotel Belarie, PČR a MP Opava, ZŠ v Hradci, studentky SZŠ a hosté.

K zahájení kvalifikačního kola MČR jsme připravili krátký exhibiční program v podobě vystoupení Tanečního a sportovního klubu Opava. Státní hymnu přijel zazpívat sólista Moravskoslezského národního divadla v Ostravě, pán Peter Svetlík. I v letošním roce jsme v kvalifikačním kole MČR přivítali VIP hosty, kterými byli Mgr. Monika Halšková a Mgr. Drahomír Hladčík, kteří hodnotili po celý den výkony soutěžících. Mažoretky přivítal svým proslovem starosta města Josef Vícha, taktéž přijal pozvání místostarosta Jan Celta. Oficiální zahájení soutěže, již tradičně odstartoval Mgr. Jan Špička, člen zastupitelstva. Moderátorkou soutěže byla Petra Češková, Rádio ČAS.

V letošním kvalifikačním kole jsme měli možnost přivítat delegaci z Běloruska. Do sportovní haly hotelu Belária delegace dorazila již v osm hodin ráno. Přijela ředitelka, choreografka a člen skupiny estrádně-sportovního tance Černý lotos. Jejich zájmem je obohatit sportovní tanec o mažoretkový sport, a to jak o baton, tak i pom-pom. Soutěž, kterou pozorně sledovali až do konce, byla pro ně, jak sami řekli, velkou učebnicí mažoretkového sportu. Zaujala je i show majorettes a budou usilovat o startování se show ještě na letošním ročníku mistrovství světa. Možná se v Praze setkáme.

Soutěž odstartovala výkonnostní třídou „B“, věkovou kategorii do 8 let. Předvedení sestav nejmladšími účastnicemi soutěže předznamenalo, že budeme svědky výkonnostně silné soutěže. Soutěžilo se od samotného rána a v obou skupinách se vystřídalo více jak 600 mažoretek. Rozdáno bylo 750 medailí. Pro některé mažoretky to byla první zkušenost na MČR a někteří jsou na mistrovství již jako doma, pochvalu si ale za své předvedené výkony zaslouží všichni soutěžící, ať se umístili na medailových pozicích či nikoliv. Navštívilo nás více než 500 diváků. Nápor celého dne zvládly všechny mažoretky na jedničku.

V 3. kvalifikačním kole MČR byly úspěšné i naše mažoretky Charlie, které celkem získaly 4x zlatou, 1x stříbrnou a 1x bronzovou medaili. Dále jsme obsadili 4, 5 a 6. místo. Soutěžní duch je neopustil a bojovaly opravdu s vervou. Jak se které kategorie umístili, si přečtete v odkazu na našich webových stránkách
úspěchy. Všem našim mažoretkám moc děkujeme, je to úžasné ocenění mnoha tréninkových hodin.
Navštívíte také fotogalerii a na stránkách IFMS, si můžete přečíst článek, který o konání MČR v Hradci napsali. http://majoretsport.cz/mazoretkovy-sport-prijela-do-hradce-nad-moravici-shlednout-delegace-az-z-belo ruska/

V závěru bych chtěl poděkovat všem, kteří se na organizaci kvalifikačního kola zde v Hradci podíleli, všem rodičům a přátelům, kteří v sobotu a po celý den v neděli, věnovali svůj volný čas přípravám, realizaci a konečnému úklidu po ukončení 3. kvalifikační soutěže MČR 2015 , bezesporu naším trenérkám Marcele Tesařové a Sylvě Kociánové, poděkování patří také Lucce Bernhauerové, která vzhledem k rodinným povinnostem již netrénuje, ale přesto nás přišla podpořit a pomoci s děvčaty v přípravě na soutěž. Vše dopadlo výborně a doufám, že i příště dáme takto síly dohromady.  

Srdečné díky všem, Tomáš Hoza, předseda o. s. mažoretky Charlie.


29. 3. 2015

MČR kvalifikace - HRADEC nad MORAVICÍ
Opavská růže 15. 3. 2015


Druhá březnová neděle byla pro naše děvčata velmi úspěšná. Na nepostupové soutěži Opavská růže jsem soutěžili ve všech kategoriích. Mini kadetky s pódiovou sestavou, kadetky, juniorky a seniorky soutěžily s mini, sólo a duo formací. Naše úžasné výsledky opět najdete v sekci  ÚSPĚCHY a fotografie ze soutěže v odkaze  FOTO. Za dva týdny, poslední březnovou neděli nás čeká první kvalifikační kolo MČR, které se koná u nás v Hradci nad Moravicí. Naše občanské sdružení mažoretky Charlie jsou pořadateli soutěže. Děvčatům přejeme štěstí a hodně úspěšný začátek MČR.


Excelent cup 7. 3. 2015


V sobotu jsme se zúčastnili nepostupové soutěže v Dolním Benešově, o medaile jsme zabojovali ve všech kategoriích od mini kadetek až po seniorky, jak se naše mažoretky Charlie umístily najdete v sekci  ÚSPĚCHY a v odkazu  FOTO se můžete na slečny podívat. A už se těšíme na druhou březnovou neděli, kdy pojedeme zabojovat do Opavy na nepostupovou soutěž Opavská růže.
Hodně zdaru a štěstí :-).


Studenecká hůlka 2015


První březnovou neděli jsme se zúčastnili nepostupové mažoretkové soutěže Studenecká hůlka. Naše děvčata opět zazářila a přivezla si mnoho medailí. O tom, jak byly úspěšné se dozvíte v odkazu "ÚSPĚCHY". Fotografie našich úspěšných kadetek, juniorek a seniorek si prohlédněte ve " FOTOGALERII ". 29. března nás čeká první kvalifikační kolo MČR v Hradci, na které se moc těšíme. Do té doby budou ještě naše děvčata soutěžit na dvou nepostupových soutěžích a to v Dolním Benešově a v Opavě.


Věříme i zde nás soutěžní duch a štěstí neopustí.Hradecká hůlka 2015

V neděli 25. ledna jsme pořádali, v hale ZŠ v Hradci, 3. ročník nepostupové soutěže Hradecká hůlka. Soutěžit přijelo více než 200 mažoretek z 20 týmů. Soutěžní den zahájily vystoupením naše nejmenší mini kadetky se svou pódiovou sestavou. Sklidily veliký potlesk, byly opravdu úžasné J). V kategorii kadetky se umístila Karolína Dubná se svou sólovou sestavou, kterou cvičila úplně poprvé, na krásném 13 místě. O malý kousek uteklo třetí místo kadetkám v mimiformaci a skončily na místě čtvrtém. Také juniorky obsadily v miniformaci 4. místo. V sólových sestavách se umístily Sabina Lukšičková na 11. místě a Sabina Richtárová na místě 19. Spolu pak obsadily pátou příčku ve formaci duo-trio. Děvčata Monika Waleczková a Kristýma Klímková si vybojovaly se svým duem místo deváté. Seniorky také předvedly skvělé výkony. Zlatou medaili vybojovala Sylva Kociánová v sólu, bezkonkurenčně byla nejlepší. Ale ani ostatní seniorky nezahálely a obsadily pěkné pozice, v kategorii duo-trio se na 4. místě umístilo duo Kateřina Pavelková a Kateřina Uvírová, duo Sára Ráabová a Karolína Vincurková obsadily sedmou příčku a na sedmém místě se také umístila Barbora Hozová v sóloformaci. Letos poprvé se předvedla v sólo pom-pom Kateřina Pavelková a umístila se na 3. místě. Skvělé výkony našeho týmu potvrdily seniorky, které s miniformaci obsadily první příčku a těšily se ze zlaté medaile. Všem našim mažoretkám blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v letošní sportovní sezóně a hlavně na MČR, které pro nás začíná kvalifikačním kolem 29. března, zde v Hradci nad Moravicí.
Tomáš Hoza, předseda o. s.Hradecká hůlka 3. ročník


Občanské sdružení mažoretky Charlie pořádá v neděli 25. 1. 2015 ve sportovní hale ZŠ v Hradci nad Moravicí 3. ročník nepostupové soutěže. Soutěž je určena pro sóloformace formace baton a pom-pom. Zúčastnit se mohou všechny mažoretkové týmy.


Propozice a přihlášky pro stažení najdete TADY

Těšíme se na vaší účast.
Tomáš Hoza, předseda o.s.


ZPÁTKY

TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky