rok 2017 - 2022 - Mažoretky Charlie Hradec nad Moravicí

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

rok 2017 - 2022

29. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
V MAŽORETKOVÉM SPORTU
XXVIII. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
V MAŽORETKOVÉM SPORTUKE STAŽENÍ

PROPOZICE
    
SEZNAM SOUTĚŽÍCÍCH (potvrzení o kontrole certifikátu ke COVID 19)


!!! NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ !!!


HRADECKÁ HŮLKA 2020

Osmý ročník nepostupové soutěže Hradecká hůlka 22. 2. 2020


Předposlední únorovou sobotu mažoretky Charlie pořádaly již 8. ročník nepostupové soutěže Hradecká hůlka.
Soutěže se zúčastnilo 400 soutěžících z 16 týmů, které k nám do Hradce přijely z celého moravskoslezského kraje. Představilo se 288 formací a rozdáno bylo téměř 700 medailí.
Soutěž zahájil pan starosta Mgr. Patrik Orlík společně s předsedou soutěže panem Tomášem Hozou. Soutěžící hodnotila odborná porota a ty nejlepší mažoretky stály na stupních vítězů. Předávaní medailí se zhostili pan starosta Mgr. Patrik Orlík a pan místostarosta Mgr. Petr Havrlant, který soutěž svým krátkým proslovem ukončil.
Domácí mažoretkový tým Charlie získal také cenné kovy, jak jsme se umístili, si můžete přečíst na webových stránkách mažoretek Charlie: v sekci
úspěchy.
Všem zúčastněným týmům moc děkujeme a všem příznivcům mažoretkového sportu přejeme i nadále pěkné zážitky plné krásy a elegance. Mažoretky Charlie.


HARMONOGRAM - HH 2020   

STARTOVNÍ LISTINA - HH 2020


HRADECKÁ HŮLKA 2020
PROPOZICE HRADECKÁ HŮLKA 2020


________________________________________________________________________________________________________________________________________


26. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu
Kvalifikační kolo v Hradci nad Moravicí


7. ročník nepostupové soutěže Hradecká hůlka

Mažoretky Charlie z Hradce nad Moravicí pořádají 7. ročník nepostupové
soutěže Hradecká hůlka.


Soutěž se koná 16. února 2019 ve sportovní hale ZŠ v Hradci nad Moravicí.

Zde naleznete propozice soutěže.

V případě zájmu, prosím pište na email : hradeckahulka@seznam.cz

Z
ašleme Vám obratem přihlášku k vyplnění.

Těšíme se na Vaší účast, mažoretky Charlie

MAŽORETKY CHARLIE Z HRADCE NAD MORAVICÍ SE PYŠNÍ TITULEM
PRVNÍ VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2018

  


Předposlední srpnový týden po celých pět dní, patřila Sportovní hala Královka v Praze mažoretkám. Konal se zde již šestý ročník MS v mažoretkovém sportu. Na startu se vystřídalo přes tři tisíce mažoretek, soutěžilo se ve dvaceti disciplínách a čtyřech věkových kategoriích.

Mažoretky Charlie se MS zúčastnily s plným nasazením, snažily se i v letošním roce, aby byly úspěšné a probojovaly se nejhůře do desátého místa a taktéž obhájily loňský titul z pochodového defilé. Jeden z úžasných úspěchů slavily naše kadetky, které považujeme za skokanky roku. V rámci MČR se v B třídě staly mistryně ČR a posunuly se do A třídy, kde získaly titul druhé vicemistryně ČR a zajistily si postup na MS. Ve veliké konkurenci se umístily na osmé příčce s hodnocením, které je řadí do první desítky nejlepších týmů světa. Předposlední soutěžní den patřil, mimo jiné, velkým formacím a pochodovému defilé. Naše seniorky zde bojovaly nejen o umístění na předních příčkách, ale také obhajoba loňského titulu byl pomyslným závazkem a motivací. A právě motivace bylo to, co seniorky natolik táhlo, že se svým pochodovým defilé nejenže obhájily přední pozici, ale navíc se posunuly o příčku výš a získaly stříbrnou pozici a pyšní se titulem PRVNÍ VICEMISTRYNĚ SVĚTA.

Mistrovstvím světa jsme uzavřeli úspěšnou sportovní sezónu 2018. Všem našim mažoretkám děkujeme za jejich sportovní nasazení se skvělými výkony. Trenérkám děkujeme za perfektní přípravu a naprostou odhodlanost dovést celý tým až na nejvyšší vrchol, jakým je MS.

Všem příznivcům mažoretkové sportu děkujeme za podporu. Úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy www.mazoretky-charlie.cz , přenos již proběhlých kol MČR a MS můžete shlédnout na www.vysilamezive.cz.

Vedení spolku mažoretek Charlie
Mažoretky Charlie z Hradce nad Moravicí se chystají na MS do PrahyMažoretky Charlie i v letošním budou reprezentovat město Hradec nad Moravicí na MISTROVSTVÍ SVĚTA 2018 v mažoretkovém sportu, které proběhne předposlední prázdninový týden ve sportovní hale Královka v Praze. Z loňského MS se mohou pyšnit titulem druhé vicemistryně s pochodovým defilé a svým skvělým umístěním i v dalších sestavách patří již pátým rokem k první desítce nejlepších mažoretek světa. Věříme, že svou pílí se i letos dostanou minimálně do první desítky a úspěšně ukončí mažoretkovou sezónu 2018.

Všem příznivcům mažoretkové sportu děkujeme za podporu, úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy  http://www.mazoretky-charlie.cz/.


Vedení spolku mažoretek Charlie
25. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu
Kvalifikační kolo v Hradci nad Moravicí

Druhou dubnovou sobotu se konalo v našem městě, pod záštitou České federace mažoretkového sportu a IFMS, 6. kvalifikační kolo 25. ročníku MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek. Již pátým rokem jsou mažoretky Charlie, ve spolupráci s městem Hradec, pořadatelé jednoho z kvalifikačních kol. Za dvacet pět let konání MČR hostilo mažoretky město Hradec již po osmnácté. Tato soutěž má v našem městě tradici od roku 1997 a po létech pauzy se v roce 2013 vrátila zpět díky mažoretkám Charlie, které se tuto tradici rozhodly obnovit. Příznivcům mažoretkového sportu jsme přinesli malý přehled soutěžních klání v rámci celé sportovní sezóny 2018 v minulém vydání hradeckých novin, podrobnější informace získáte na www.majoretsport.cz.
Víceúčelovou halu ZŠ v Hradci, kde se soutěž konala, obsadilo od samotného rána téměř 600 mažoretek a v průběhu celé soutěže se zde vystřídalo více než 500 diváků. Další příznivci tohoto sportu mohli soutěž sledovat na internetu v přímém přenosu, který byl skvěle komentován, tudíž i tito diváci u internetu měli naprostý přehled o dění v hale. Průběh soutěže mohli sledovat všichni příznivci mažoretkového sportu napříč celou republikou, dokonce i v zahraničí. Na archivní přenos soutěže se můžete podívat na: webové stránky Stream
Vysíláme živě, odkaz: http://www.vysilamezive.cz/video/587-mcr-v-mazoretkovem-sportu-2018/.
Co do počtu soutěžících, jsme měli jednu z největších účastí v rámci kvalifikačních kol. Soutěž byla rozdělená na výkonnostní třídu A a B. Mažoretky, rozdělené do věkových kategorií, soutěžily v mnoha disciplínách, představilo se 197 formací a rozdáno bylo 1100 medailí. Naše mažoretky Charlie si v celodenním klání vybojovaly skvělá umístění. K těm medailovým pozicím patří zlatá medaile našich nejmenších minikadetek a kadetek v pódiové sestavě kategorie „B“, ve stejné kategorii získala také 1. místo juniorka Aneta Ladnerová v sólo formaci, sedmice kadetek obsadila 2. místo a pyšní se stříbrnou medailí. Kategorie „A“, do které se řadí tým seniorek, byla pro naše Charlie neméně úspěšná. V pochodovém defilé seniorky získaly bronzovou medaili, sedmice si vybojovala stříbro. Katka Mališková v sólo formaci 2 hůlky obsadila třetí místo a spolu s Alžbětou Černou přidaly v duu 2 hůlky ještě jednu bronzovou medaili. Další úspěchy našich děvčat si můžete prohlédnout na našich webových stránkách.  
V zahajovacím ceremoniálu nás přivítali hosté, místostarosta pan Mgr. Patrik Orlík, ředitelka základní školy Mgr. Radka Očadlíková a uvítací řeč měl pan starosta Josef Vícha, který prohlásil kvalifikační kolo v Hradci za otevřené. Státní hymnu, již tradičně, zazpíval sólista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě pan Peter Svetlík a soutěž provázela již pátým rokem moderátorka radia Čas Petra Češková.
Jsme rádi, že můžeme takto reprezentovat naše město, a to i v rámci mezinárodní účasti, předpokládáme, že jako každý rok se naše děvčata nominují z MČR na mistrovství Evropy a MS, kde se budeme snažit o co nejlepší výsledky a reprezentaci. Budeme i nadále usilovat o další pořádání kvalifikačního kola, popřípadě finálového kola a tím zviditelnění našeho města Hradec nad Moravicí.

V závěru bychom chtěli poděkovat všem, kteří mám pomohli, abychom kvalifikaci mohli pořádat, a to ZŠ Hradec nad Moravicí za skvělý přístup, spolupráci a pomoc v organizaci, městu Hradec za finanční pomoc, PČR a MPO, dobrovolným hasičům Žimrovice za požární dohled, všem sponzorům a také rodičům, kteří byli ochotni pomoci při celé organizaci.
Děkujeme všem příznivcům mažoretkové sportu, úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy  http://www.mazoretky-charlie.cz/, přímý přenos daných kol MČR http://www.vysilamezive.cz/.

Vedení spolku mažoretek Charlie


REPORTÁŽ TELEVIZE POLARMistrovství ČR v mažoretkovém sportu
Mistrovství ČR mažoretek

2018
Kvalifikace skupin a sóloformací výkonostní třídy „A“ a „B“
Hradec nad Moravicí

sobota 14. 4. 2018

PROPOZICE

HARMONOGRAM

____________________________________________

HRADECKÁ HŮLKA 2018

6. ročník hradecké hůlky se konal již tradičně ve sportovní hale ZŠ Hradec nad Moravicí, můžeme říci, že byl stejně úspěšný jako všech pět předešlých kol.  Účast soutěžících je každý rok téměř srovnatelná, jsme rádi, že se k nám týmy opakovaně vrací a přibývají týmy nové, které u nás ještě nesoutěžily.
Letošní soutěžní klání navštívilo 430 diváků a soutěžilo 389 mažoretek z 22 týmů. Soutěž probíhala v kategorii A i B od sóloformací až po pódiové sestavy, celkem startovalo 222 formací. Mažoretky cvičily s náčiním baton i pom pom. Celá akce trvala něco málo přes 13. hodin a rozdalo se 570 medailí. Také náš tým si odnesl cenné kovy, jak jsme se umístili si můžete přečíst v sekci
úspěchy na našich webových stránkách.
Soutěž přišli podpořit pan starosta města Josef Vícha s chotí a pozdravit nás přišel také pan místostarosta Mgr. Patrik Orlík.  Pan starosta v úvodu soutěže přivítal diváky a mažoretky krátkým proslovem. Za skvělou podporu města opravdu moc děkujeme.
Také v letošním roce, 6. ročníku hradecké hůlky, jsme se zapojili do projektu Šance talentům, který je pod záštitou České federace mažoretkového sportu. Tento projekt je určen soutěžícím a klubům, kteří dosud na MČR v mažoretkovém sportu nestartovali, nominováni se takto mohou zúčastnit MČR za podmínek daných ČFMS. V letošním roce porota nominovala tým Mažoretky POM POM Dance, Týniště nad Orlicí.

Za organizátory soutěže děkujeme všem rodičům, kteří byli ochotni nám pomoci s organizací, dále naše poděkování patří ZŠ Hradec za spolupráci a zázemí, které nám vytvořili a za velkou pomoc při realizaci. Dík také paří SDH
Žimrovice za dozor po celý den a MP Opava při organizaci příjezdu všech soutěžících a hostů. Ochranu prostor, šaten a klidného průběhu soutěže nám poskytla Česká ochranná služba a.s.
Všem našim mažoretkám blahopřejeme přejeme hodně štěstí v letošní sportovní sezóně, hlavně na MČR, které pro nás začíná kvalifikačním kolem 14. dubna, zde v Hradci nad Moravicí. Trenérkám děkujeme za kvalitní přípravu a přejeme hodně sil.
Fotografie z celého soutěžního dne najdete v odkaze
FOTOGALERIE.

Mažoretky Charlie.


HRADECKÁ HŮLKA 2018, 6.ročník


STARTOVNÍ LISTINA         ČASOVÝ HARMONOGRAM


HRADECKÁ HŮLKA 2018, 6.ročník


Zdravíme všechny příznivce mažoretkového sportu, již šestým rokem pořádá náš spolek mažoretky Charlie, nepostupovou soutěž Hradecká hůlka.

Kdy:  sobota 17. února 2018

Kde: sportovní hala ZŠ v Hradci nad Moravicí

Soutěž je určena pro sóloformace a velké formace baton a pompom, včetně defilé. Zúčastnit se mohou všechny mažoretkové týmy.

Propozice a přihlášky najdete zde:                 
PROPOZICE            PŘIHLÁŠKA                 


Těšíme se na vaší účast, mažoretky Charlie


Charlie se pyšní titulem mistryně a druhé vicemistryně SVĚTA pro rok 2017Mažoretky Charlie i v letošním roce reprezentovaly město Hradec nad Moravicí
na MISTROVSTVÍ SVĚTA v mažoretkovém sportu. Mistrovství proběhlo poslední
prázdninový týden ve sportovní hale Královka v Praze. Hala hostila ve dnech
23. – 26. srpna 2017 mažoretky z celého světa – soutěžilo 560 formací a
vystřídalo se zde na 4000 mažoretek. Mažoretky z 12 zemí předvedly
excelentní sportovní výkony, takže se opravdu bylo na co dívat.

Naše mažoretky Charlie obsadily se svými sestavami přední místa a jsme hrdí
na to, že patříme již pátým rokem k první desítce nejlepších mažoretek
SVĚTA. Můžeme se pyšnit skvělým umístěním a hned dvěma tituly MISTRYNĚ SVĚTA
, které získalo seniorské duo Sylvie Kociánová a Sabina Lukšíčková a titulem
DRUHÉ VICEMISTRYNĚ SVĚTA, jenž vybojovaly seniorky pochodovým defilé. S
dalšími sestavami jsme se umístily 2x na sedmém a 1x na devátém místě.

Naši reprezentaci ocenil také starosta města pan Josef Vícha slovy: „Zdravím
všechny mistryně a vicemistryně světa! Vyslovuji velkou radost, a samozřejmě
jsem velmi pyšný na hradecké mažoretky Charlie, na trenéry, realizační tým,
rodiče a na vše, co s Vaším úspěchem souvisí. Soutěž jsem sledoval jenom
první den a výkony byly opravdu na světové úrovni. Získat titul mistryně
světa, to už musíte být fakt dobré, a to Vaše svěřenkyně a naše
reprezentantky jsou! Moc děkuji všem a přeji Vám mnoho dalších úspěchů v
soutěžích i mimo ně.“ Panu starostovi děkujeme nejen za přání, ale také za
velkou podporu, které se nám dostává.

Mistrovstvím světa jsme uzavřeli skvělou sportovní sezónu 2017. Děvčatům
děkujeme za jejich perfektní výkony a bojovného ducha. Za skvělou přípravu
našich mažoretek děkujeme trenérkám Marcele Tesařové a Sylvii Kociánové a
asistentkám Lucii Bernhauerové a Barboře Jahnové. Těšíme se na sezónu 2018 a
doufáme, že se k nám přidají další slečny, které rozšíří naše řady.

Všem příznivcům mažoretkové sportu děkujeme za podporu. Úspěchy mažoretek
Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy
http://www.mazoretky-charlie.cz/, přímý
přenos daných kol MČR
http://www.vysilamezive.cz/
(
http://www.vysilamezive.cz/).Vedení spolku mažoretek CharlieKvalifikační kolo MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek 2017 se konalo v Hradci


Letošní první duben byl pro město Hradec v duchu mažoretkového sportu. Ve sportovní hale ZŠ v Hradci nad Moravicí se pořádalo jedno z šesti kvalifikačních kol MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek, pod záštitou organizace České federace mažoretkového sportu a IFMS.
Pořadatelem kvalifikačního kola byl spolek mažoretky Charlie, který se může pyšnit tím, že již po čtvrté pořádá kvalifikační kolo, čímž navrátil tradici mažoretkového sportu zpět do Hradce. Tato soutěž má v našem městě tradici od roku 1997 a po létech pauzy se v roce 2013 vrátila zpět, a to díky mažoretkám Charlie, které se tuto tradici rozhodly obnovit.
V letošním roce jsme kvalifikační kolo MČR pořádali v zrekonstruované sportovní hale ZŠ a účast byla opět hojná. Co do počtu soutěžících, jsme měli největší účast v rámci kvalifikačních kol, přihlásilo se 530 soutěžících, soutěžilo se ve mnoha kategoriích a rozdali jsme 1110 medailí. Podívat se přišlo přes 420 diváků. Další diváci byli u internetového vysílání Stream, které bylo se skvělým komentářem, na vysílání v přímém přenosu dívalo přes 6000 diváků, čímž jsme se zařadili v rámci kvalifikačních kol na příčku největší sledovanosti.
V zahajovacím ceremoniálu nás přivítali hosté, místostarosta pan Mgr. Patrik Orlík, ředitelka základní školy Mgr. Radka Očadlíková a uvítací řeč měl pan starosta Josef Vícha, který prohlásil kvalifikační kolo v Hradci za otevřené. Státní hymnu, již tradičně, zazpíval sólista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě pan Peter Svetlík. Celým dnem nás provázela moderátorka radia Čas Petra Češková, která soutěž moderuje již 4. rokem.
Jsme rádi, že můžeme takto reprezentovat naše město, a to i v rámci mezinárodní účasti, předpokládáme, že jako každý rok se naše děvčata nominují z MČR na mistrovství Evropy a MS, kde se budeme snažit o co nejlepší reprezentaci. Budeme i nadále usilovat o další pořádání kvalifikačního kola, popřípadě finálového kola a tím zviditelnění našeho města Hradec nad Moravicí.
V závěru nám dovolte poděkovat všem, kteří mám pomohli, abychom kvalifikaci mohli pořádat, a to ZŠ Hradec nad Moravicí za skvělý přístup, spolupráci a pomoc v organizaci, městu Hradec za finanční pomoc, PČR a MPO, dobrovolným hasičům Žimrovice za požární dohled, všem sponzorům a také rodičům, kteří byli ochotni pomoci při celé organizaci.
Děkujeme všem příznivcům mažoretkové sportu, úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy  http://www.mazoretky-charlie.cz/, přímý přenos daných kol MČR http://www.vysilamezive.cz/.


Vedení spolku mažoretek Charlie


PROPOZICE MČR 2017
_____________________________________________________

HRADECKÁ HŮLKA 2017


Letošní 5. ročník hradecké hůlky byl půlkulatým výročím od doby, kdy jsme poprvé zorganizovali nepostupovou soutěž. Vzhledem ke stoupajícímu počtu soutěžících, můžeme říci, že se k nám týmy rády vrací a také přibývají noví soutěžící.
Letošní soutěžní klání navštívilo 480 diváků a soutěžilo 535 mažoretek z 28 týmů. Soutěž probíhala v kategorii A i B od sóloformací až po pódiové sestavy. Mažoretky cvičili s náčiním baton i pom pom. Celá akce trvala něco málo přes 13. hodin a rozdalo se více než 600 medailí. Také náš tým si odnesl cenné kovy, jak jsme se umístili si můžete přečíst v sekci úspěchy na našich webových stránkách.
Soutěž přišli podpořit pan starosta města Josef Vícha s chotí a pozdravit nás přišel také pan místostarosta Mgr. Orlík se svou paní.  Pan starosta v úvodu soutěže přivítal diváky a mažoretky krátkým proslovem. Jsme potěšeni, že máme tak velkou podporu města, a to nejen osobní, ale také finanční. V pozdním odpoledni se přijela podívat na průběh soutěže paní Marta Pavelková, viceprezidentka IFMS, při této příležitosti jsme paní Pavelkové předali malou pozornost za naše sdružení a pogratulovali k získání Řádu Elišky Přemyslovny, který získala paní Pavelková za svůj přínos pro historii v rámci své obce.
V letošním roce 5. ročníku hradecké hůlky jsme se zapojili do projektu
Šance talentům, který je pod záštitou České federace mažoretkového sportu. Tento projekt je určen soutěžícím a klubům, kteří dosud na MČR v mažoretkovém sportu nestartovali, nominováni se takto mohou zúčastnit MČR za podmínek daných ČFMS.
Za organizátory soutěže děkujeme všem rodičům, kteří byli součásti realizačního týmu, bez nich bychom to tak skvěle nezvládli. Děkujeme ZŠ Hradec za spolupráci a zázemí, které nám vytvořili a za velkou pomoc při realizaci. Dík také paří SDH Hradec, za dozor po celý den akce a PČR Hradec, při organizaci příjezdu všech soutěžících a hostů.
Všem našim mažoretkám blahopřejeme přejeme hodně štěstí v letošní sportovní sezóně, hlavně na MČR, které pro nás začíná kvalifikačním kolem 1. dubna, zde v Hradci nad Moravicí. Trenérkám děkujeme za kvalitní přípravu a přejeme hodně sil.
A jak celá akce probíhala se můžete podívat na fotografie z celého dne v odkaze FOTOGALERIE.

Občanské sdružení mažoretky Charlie.


_____________________________________________________


HRADECKÁ HŮLKA 2017 5.ročník

Zdravíme všechny příznivce mažoretkového sportu v roce 2017, všem přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchů ve sportovní sezóně. A jako každým rokem pořádá naše sdružení mažoretky Charlie, již pátým rokem, nepostupovou soutěž Hradecká hůlka.

Kdy: neděle 19. února 2017

Kde: sportovní hala ZŠ v Hradci nad Moravicí

Soutěž je určena pro sóloformace a velké formace baton a pompom. Zúčastnit se mohou všechny mažoretkové týmy.

Propozice a přihlášky najdete zde:

                   Propozice             Harmonogram            Startovní listina              Přihláška                 


UPOZORNĚNÍ:
deadline zasílání přihlášek je 25. 1 a to z důvodu již velkého počtu přihlášených soutěžících.


Těšíme se na vaší účast, mažoretky Charlie


_____________________________________________________


TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky